Biotehnoloģiju mākslas izstāde “Transbiotics”

No 15. līdz 20. jūnijam programmas nr. 12 ietvaros visās Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekta kim? galerijās Maskavas ielā 12/1 būs apskatāma biotehnoloģiju mākslas izstāde „Transbiotics”.

Izstādē būs eksponēti Pola Vanūzes (Paul Vanouse, US), Endija Greisija (Andy Gracie, UK), Terikes Hāpojas (Terike Haapoja, FI), kā arī Zanes Bērziņas (LV/UK) un Džeksona Tana (Jackson Tan, UK) sadarbībā ar starptautisku pētnieku grupu tapušie darbi.

Izstādē „Transbiotics” pirmo reizi Latvijā vienkopus būs iespējams aplūkot vairākus starptautiska līmeņa biotehnoloģiju mākslas darbus. Kaut arī mākslas darbu veidošanā tehnoloģijas vairs nav jaunums, tomēr „dzīvās matērijas” izmantošana mākslas darbu radīšanā ir retāk sastopama parādība. Izstādē piedalās mākslinieki, kas radoši eksperimentē ar dažādiem zinātnes un tehnoloģiju izgudrojumiem.

Amerikāņu mākslinieks, viens no biomākslas pionieriem, Pols Vanūze piedalās ar darbiem „Apslēpto figūru protokolēšana” un „Relatīvā ātruma mērīšanas ierīce”, kuros kā mākslas darbu materiāls tiek izmantots cilvēka DNS. Londonā dzīvojošā latviešu māksliniece Zane Bērziņa kopā ar arhitektu Džeksonu Tanu un starptautisku pētnieku grupu izveidojusi interaktīvu instalāciju „E-statiskās ēnas” – skārienjūtīgu statiskās elektrības „skulptūru”. Britu mākslinieks Endijs Greisijs savā instalācijā „Tālie dati” interpretē kosmosa vides apstākļos veiktos baktēriju eksperimentus. Somu māksliniece Terike Hāpoja, kuras darbs „Entropija” bija aplūkojams kim? / RIXC galerijā pagājušajā gadā, šoreiz izstāda savus jaunākos darbus „Dialogs” un „Pēctecīgums”, kuros risina cilvēku un citu dzīvo būtņu savstarpējo mijiedarbību.

Izstāde „Transbiotics” sniedz iespēju apmeklētājiem aplūkot biotehnoloģijas radošā pielietojumā  un biomākslu kā jaunu mākslas veidu, kas sniedz izaicinājumu pastāvīgi mainīgajiem materiāliem mākslā.

Izstāde notiek XII starptautiskā jauno mediju kultūras festivāla „Māksla+Komunikācijas 2010” un 6. starptautiskās zinātnes, literatūras un mākslas biedrības Eiropas konferences „SLSA-EU 2010” ietvaros.