Liepājas muzejā būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde

9. decembrī, plkst.17 Liepājas muzejā notiks izcilās latviešu mākslinieces Maijas Tabakas gleznu izstādes «Maija Tabaka. Glezniecība. Retrospekcija» atklāšana, Rietumu Radio informēja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Zane Goldberga.

Izstāde pieskaņota Latvijas mākslinieku savienības 75 gadu jubilejai Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā. Tabakas darbos atspoguļotas neparastas sievietes, pasaku tēli, ievērojamas un interesantas latviešu un pasaules personības, kā arī citi iztēloti tēli.

Tabakas izvēlēto tēlu raksturs ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā izpausmes nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taču galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam.

Izstādē skatāmi darbi no Latvijas mākslinieku savienības krājuma, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma, mākslas galerijām un privātkolekcijām.

Izstādes atklāšanā piedalīsies biedrības «Latvijas Mākslinieku savienība» prezidents Igors Dobočins. Mākslinieku savienībai, kas mūsdienās juridiski pārtapusi par biedrību, un šogad atzīmē 75. gadu jubileju, vienmēr ir bijusi sava, spēcīga, mākslinieciski radoša aura, kas neraugoties uz politiskām, ekonomiskām izmaiņām bija gan kā vairogs no varas, gan kā vieta, kur pulcējās stipras un ļoti spilgtas personības.

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) īpašumā ir unikāls 20.gadsimta otrās puses mākslas darbu krājums, kuru LPSR Mākslas fonds sāka iepirkt 1957.gadā, un uz šīs kolekcijas bāzes 2001.gada 27.septembrī tika izveidots LMS muzejs.

LMS muzejs ir turpinājis 1941. gadā dibinātās Latvijas PSR Mākslinieku savienības un Latvijas PSR Mākslinieku savienības Mākslas fonda, sabiedriskās organizācijas «Latvijas Mākslinieku savienība» darbībai, un kopš 2014. gada LMS ēkas un muzeja krājums ir vienots muzeja komplekss.

LMS muzejs – dzīvs, domu rosinošs muzejs, kurā pārstāvētas spilgtas personības – Leo Svemps, Boriss Bērziņš, Maija Tabaka Jānis Pauļuks, Lea Davidova-Medene, Juris Mauriņš, Bruno Strautiņš, Gunārs Krollis, Rūdolfs Heimrāts, Silvija Šmidhena, Juris Gagainis un citi autori – novatorisku ideju realizētāji mākslā.