Mākslas izstāde “Rudens.Recycle.Process”

No 10.novembra līdz 6.decembrim vairākās Rīgas vietās jau 35.reizi norisināsies vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2010”, informēja projekta kuratore Ieva Saulīte.

Lai piešķirtu noteiktas tematiskas ievirzes, izstādei šogad ir dota tēma “Rudens.Recycle.Process”. Šobrīd ir svarīgi apzināties, ka pasaulē valda lietas un to ražošana, kas ir novedusi pie apaugšanas ar neskaitāmiem fiziskiem un garīgiem slāņiem. Tādēļ īpaši svarīga ir to apzināšanas, sakārtošana un iespējamā pārstrāde, pārveide, lai spētu piemēroties šī brīža dzīves ātrumam un prasībām, pauž Saulīte.

Izstāde tiek dalīta trīs nedaudz atšķirīgās ekspozīcijās trijās Rīgas izstāžu telpās: Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, Latvijas Dzelzceļa muzejā un “Pinakotēkā”.

“Rudens.Recycle.Process”

“Rudens” LMS galerijā simboliski noslēdz kārtējo ciklu un atrāda ražu – nozīmīgu gadadienu jubilāru pēdējo divu gadu laikā tapušus darbus.

“Recycle” ir daudznozīmīgi tulkojams koncepts – pārstrāde un lietotu materiālu pārveidošana citiem mērķiem, kā arī ideju apstrāde, piemērošana un pārstrādāšana jaunos veidos un kombinācijās. “Cycle” nozīme ir cikls, kas ir veltījums tradīcijai. “Recycle” ekspozīcijā Dzelzceļa muzejā būs aplūkojami kā jauno, tā arī sevi jau pierādījušo mākslinieku darbi.

“Procesa” ekspozīcijas “Pinakotēkā” iecere ir parādīt procesu caur aktīvi darbojošos un atzītu mākslinieku klasiskos mākslas veidos tapušiem jaunākajiem darbiem. Plašais mākslas darbu klāsts, ko veido dažādu paaudžu Latvijas mākslinieki no pēdējo divu gadu laikā tapušiem darbiem, rāda kopainu, kas atspoguļo to, kas šobrīd notiek uz Latvijas mākslas skatuves.

Darbus izstādei izvēlas profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija, kurā pārstāvētas nozīmīgāko mākslas organizācijas: māksliniece un kuratore Inga Brūvere, biedrības “kim?” direktore Zane Onckule, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solveiga Krese, mākslinieks Kaspars Lielgalvis, mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Juris Petraškēvičs un projekta kuratore Ieva Saulīte.

Izstāde notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Dzelzceļa muzeja un SIA “Pinakotēka” atbalstu.