LMA varēs apskatīt starptautisku izstādi «Sakausējot robežas»

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1.stāva izstāžu zālē no 3.februāra līdz 25.februārim norisināsies starptautiska stikla mākslas izstāde «Sakausējot robežas», aģentūru LETA informēja izstādes koordinatore Baiba Nurža.

Izstādē varēs apskatīt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmiju studentu un pasniedzēju jaunākos darbus. Izstāde atspoguļos aktuālās tendences stikla mākslā vienotā Baltijas valstu ekspozīcijā.

Pēc Nuržas paustā, izstādes ideja ir sniegt iespēju novērtēt Baltijas valstu mākslinieku veikumu pēdējā gada laikā, apzināties atšķirīgo un akcentēt kopīgo. «Tā ļaus stikla nozarē strādājošajiem gūt jaunas ierosmes radošajā procesā un partnerībā, tādējādi stiprinot kopīgās Baltijas valstu mākslas telpas robežas,» atzīmēja izstādes koordinatore.

Tāpat ekspozīcijā nozīmīga vieta būs atvēlēta grāmatām – gan izdevumiem, kas veltīti katras valsts stikla mākslas vēsturei un attīstībai, gan grāmatām, kas māksliniekiem kalpojušas par iedvesmas avotu radošajā procesā vai rosinājušas domāt par kultūrtelpas robežām.

Nurža pavēstīja, ka izstādes atklāšana notiks 2.februārī plkst.18, savukārt 3.februārī LMA notiks Baltijas stikla mākslai veltīta konference «Glass art in Baltic context: past, challenges and prospects».