Galerijā ‘M Māksla’ būs aplūkojama metālmākslinieka Aivara Riekstiņa emalju izstāde

“Galerijā M Māksla” 7. februārī atklāta metālmākslinieka Aivara Riekstiņa personālizstāde “Gleznas. Emaljas”, portālu “Delfi” informē mākslinieka pārstāvji.

Aivars Riekstiņš strādā rotu dizaina nozarē, bet šajā izstādē eksponējis darbus, kas gatavoti karstās emaljas tehnikā. Iedvesmu veidot šāda formāta un tehnikas darbus mākslinieks smēlies pirms vairākiem gadiem notikušajā 3. starptautiskajā emaljas mākslas simpozijā, kurā ņēma aktīvu dalību.

Aivara Riekstiņa (1954) radošā darba dzīves un domāšanas sākums ir saistīts ar iestāšanos Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, kur interesantu pedagogu vadībā veidojusies viņa pasaules uztvere un vērtības, kuras noteikušas tālāko likteni. Pēc “lietišķajiem” sekoja trīs gadi metālmākslas studijas Tallinas Mākslas institūtā, no kurienes mākslinieks pārnācis uz Latvijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas nodaļu, ko absolvējis 1979. gadā diplomdarba vadītāja Pētera Martinsona vadībā. Izstādēs sācis piedalīties kopš 1976. gada. Jauno mākslinieku apvienībā iestājies 1982. gadā. Mākslinieku Savienības biedrs.

No 1995. līdz 1998. gadam paralēli pedagoģiskajam darbam Aivars Riekstiņš aktīvi piedalījies Starptautiskajās juveliermākslas izstādēs Sanktpēterburgā un Maskavā.

Tā bija lieliska iespēja redzēt, iepazīt pasaules izcilākos juveliermākslas pārstāvjus un viņu radītos darbus. Šīs tradicionālās izstādes tika rīkotas divas reizes gadā un pārsteidza ar savu vērienīgumu, netradicionālo pieeju. Tas bija laiks, kad radās iespēja izvērtēt savu līdzšinējo radošo darbību, pārliecība pievērsties tādiem materiāliem kā zelts un sudrabs, uztverot to tikai kā līdzekli īstenot savu ieceri, iespēja iepazīt un iegādāties interesantus akmeņus, instrumentus, uzzināt par jaunām tehnoloģijām. Šī Aivaram Riekstiņam bija jauna skola ar savām atklāsmēm. Viņš sāka veikt individuālus pasūtījumus, strādāt ar konkrētu cilvēku, centās izprast katra vēlmes un individualitāti, mācījās atteikties no radoši garlaicīgiem un neinteresantiem darbiem. Ik pa laikam izgatavojis darbus sev un tuviem cilvēkiem, kurus skatītājiem rādījis izstādēs. Sadarbojies arī ar modes māksliniekiem, skaistumkonkursu veidotājiem. 1999. gadā ieguvis izglītības zinātņu maģistra grādu Latvijas Universitātē. 2003. gadā ieguvis humanitāro zinātņu grādu mākslā dizainā Latvijas Mākslas akadēmijā. Pēdējo gadu darbi pamatā atrodas kāda privātīpašumā dažādās pasaules valstīs.

Izstāde “Galerijā M Māksla” skatāma līdz 14. februārim. Galerija atrodas tirdzniecības centrā “Riga Plaza”.